- Ziarul Ecoul de Comarna

DESPRE COMUNĂ --> Cultură --> Ziarul Ecoul de Comarna

Ziarul Ecoul de Comarna

Ziarul local „Ecoul de Comarna, apare la inițiativa luatã de cãtre conducerea Primãriei Comarna, în 2008 și a fost sprijinitã de fostul Consiliu local.

Din aprilie 2008 apare primul numãr al publicației locale "Ecoul de Comarna" ziar ce oglindește realitãțile comunitãții, colectivul de redacție sunt în mare parte angajați ai primãriei cu colaborarea reprezentanților institutiilor din zona și a altor semnatari care au de transmis informații pertinente cu adresabilitate publica.

Tirajul este de 600 - 1000 bucãți pe lunã și se distribuie gratuit. Costurile sunt de 5oo-6oo lei/lunã.

Data creare: 23-09-2015 09:41:39