- Informare publică - Legea 544/ 2001

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Solicitare informaţii. Legislaţie

Informare publică - Legea 544/ 2001

O informație de interes public presupune orice informație care se referă la activitățile, sau care rezultă din activitățile unei autorități sau instituții publice.

HOTĂRÂRE Nr. 478/2016 din 6 iulie 2016 pentru modificarea și completarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 544/2001 privind liberul acces la informaţiile de interes public, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 123/2002
Anexa nr.1 la Normele metodologice - Model de structurare a informațiilor publicate din oficiu pe pagina web a unei instituții publice

Data creare: 10-10-2017 23:41:47