Monitorul Oficial Local
Formulare online


Vă aducem la cunoștință că pentru o navigare cat mai ușoară acest site utilizează fișiere de tip cookie. De asemenea, am actualizat politica site-ului pentru a ne conforma cu Directiva (UE) 2002/58/EC ("Directiva E-Privacy") si de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulatie a acestor date si de abrogare a Directivei 95/46/CE ("Regulamentul GDPR").

Înainte de a continua navigarea, vă rugăm să citiți și să înțelegeți conținutul Politicii de Utilizare a Cookies și Politicii de Prelucrare a Datelor.

Prin continuarea navigării pe site confirmați acceptarea politicii de utilizare a cookies si a politicii de prelucrare a datelor.

Prezentare comuna Comarna

Cirese de ComarnaScurtă descriere a comunei Comarna



Hotararea de validare a Primarului Comunei Comarna 2020-2024

Hotararea de validare a Primarului Comunei Comarna 2020-2024

Documente pdf
Hotararea de validare a Primarului Comunei Comarna 2020-2024

Vizualizari: 6
Data creare: 16-10-2020 11:04:17

Concurs șofer și muncitor calificat

Anunt șofer și muncitor calificat

Documente pdf
Anunt concurs șofer și muncitor calificat

Vizualizari: 147
Data creare: 23-04-2020 12:07:35

Alte documente oficiale publice

Alte documente oficiale publice

Documente pdf
Indicatorii cu privire la executia bugetelor locale, calculati la data 31.12.2019

Vizualizari: 204
Data creare: 25-02-2020 09:55:01

MONITORUL OFICIAL LOCAL

 

Linkuri externe
SESIZĂRI
https://comarna.regista.ro/sesizari
REGISTRATURĂ ONLINE
https://comarna.regista.ro/#registratura-online
ADRESĂ MONITORUL OFICIAL LOCAL
https://comarna.regista.ro/monitorul-oficial-local

Vizualizari: 414
Data creare: 02-02-2020 22:56:50

promovari

Promovari 

Documente pdf
Examen de promovare

Vizualizari: 190
Data creare: 10-01-2020 11:35:39

Declaratii de avere si interese

Declaratii de avere si interese

Documente pdf
declaratie avere si interese viceprimar - Andrei Daniela
declaratie avere si interese functionar public Gogoi Petruta
declaratii avere si interese functionar public Berbecaru claudiu
declaratii avere si interese functionar public Ciocîrlan Cristina
declaratii avere si interese functionar public Cotet Clara
declaratii avere si interese functionar public Crudu Daniela
declaratii avere si interese functionar public Nechifor Catalin
declaratii avere si interese functionar public Petrea Crenguta
declaratii avere si interese consilier local Ciobanu Camelia
declaratie avere si interese primar Gradinaru Constantin
declaratie de avere si interese consilier local Buzdugan V-le
declaratie de avere si interese consilier local Dragan Ionel
declaratie de avere si interese consilier local Duca Filomela
declaratie de avere si interese consilier local Gardan c-tin
declaratie de avere si interese consilier local Grigorita
declaratie de avere si interese consilier local Melinte Vlad
declaratie de avere si interese consilier local Nituca
declaratie de avere si interese consilier local Oiste Gigel
declaratie de avere si interese consilier local Ungureanu iulian
declaratie de avere si interese consilier local Tudor Ambrus
declaratie de avere si interese consilier localSpataru c-tin
declaratie de avere si interese consilier localTudor Sergiu
22 Profir - consilier-
23 Ungureanu - consilier-

Vizualizari: 262
Data creare: 26-07-2019 11:40:35

Concurs muncitor calificat I

Concurs muncitor calificat I

Vizualizari: 242
Data creare: 04-04-2019 08:32:15

Concurs muncitor calificat I

Concurs muncitor calificat I

Documente pdf
CONCURS MUNCITOR CALIFICAT i
anunt concurs muncitor calificat I

Vizualizari: 344
Data creare: 03-04-2019 12:58:56

Anunt transfer

Anunt transfer consilier I grad profesional principal

Vizualizari: 307
Data creare: 27-12-2018 14:51:28

Concurs consilier superior

Concurs consilier superior

Documente pdf
Anunt concurs

Vizualizari: 303
Data creare: 05-11-2018 14:42:28

Concurs

concurs

Vizualizari: 399
Data creare: 05-11-2018 14:20:18

anunt concurs consilier juridic

anunt concurs consilier juridic

Documente pdf
Anunt concurs
Calendar concurs
Bibliografie concurs
Rezultate selectie dosare

Vizualizari: 428
Data creare: 16-04-2018 08:36:02

Lista de investitii

Lista de investitii 2018

Documente pdf
Lista de investitii 2018

Vizualizari: 479
Data creare: 16-02-2018 12:17:06

Buget 2018

Bugetul Comunei Comarna pe anul 2018

Documente pdf
Bugetul Comunei Comarna anul 2018
Lista de investitii 2018

Vizualizari: 515
Data creare: 15-02-2018 10:43:24

ATRIBUȚIILE SECRETARULUI conform Legii 215/2001- legea administrației publice locale

Art. 116. - (1) Fiecare unitate administrativ-teritorială și subdiviziune administrativ-teritorială a municipiilor are un secretar salarizat din bugetul local. Secretarul comunei, orașului, municipiului, judeţului și al subdiviziunii administrativ-teritoriale a municipiilor este funcţionar public de conducere, cu studii superioare juridice sau administrative. Secretarul se bucură de stabilitate în funcţie.
(11) Perioada în care persoana cu studii superioare juridice ocupă funcţia de secretar, precum și funcţii de conducere din aparatul propriu de specialitate al unităţii administrativ-teritoriale/subdiviziunii administrativ-teritoriale constituie vechime în specialitate. (alineat introdus prin art. unic din Legea nr. 131/2008, în vigoare de la 3 iulie 2008)
Citeste mai mult...

Vizualizari: 823
Data creare: 14-11-2017 09:53:10

Cadrul Legislativ - Legea nr. 52/2003 (*republicată*) si Legea 544/2001

Legea nr. 52 din 21 ianuarie 2003 (*republicată*) privind transparenta decizionala in administratia publica si Legea nr. 544/2001 privind liberul acces la informatii de interes public.

Documente pdf
Legea nr. 52 din 21 ianuarie 2003 (*republicată*) privind transparenta decizionala in administratia
Legea nr. 544 din 2001 privind liberul acces la informațiile de interes public

Vizualizari: 596
Data creare: 10-10-2017 23:39:48

Formular pentru solicitare informaţii în baza Legii nr. 544/2001

În vederea solicitării unei informații de interes public recomandăm folosirea următorului formular:

Documente pdf
Formular-tip cerere de informaţii de interes public conform Anexa 4 din HG 478/ 2016

Vizualizari: 636
Data creare: 10-10-2017 22:55:00

Strategia de dezvoltare locala 2015-2020

Strategia de dezvoltare locala 2015-2020

Documente pdf
Strategia de dezvoltare locala 2015-2020

Vizualizari: 674
Data creare: 29-03-2017 09:51:54

Structura organizatorica

Structura organizatorica

Documente pdf
Organigrama Primariei Comunei Comarna

Vizualizari: 670
Data creare: 29-03-2017 08:44:00

Lista Consilieri

Lista Consilieri

Documente pdf
Validare consilieri
Constituirea legala a Consiliului Local Comarna

Vizualizari: 727
Data creare: 29-03-2017 08:35:25

Informari de ultima ora

Informari de ultima ora

Documente pdf
anunt 13.03.2018
Anunt 15.03.2018
ANUNT PUBLIC-proiect ,,platforma de depozitare si gospodarire a gunoiului de grajd in comuna Comarna, judetul Iasi''
Programul microbuzului scolar
Anunt privind aplicarea Legii nr.231/2018 pentru modificarea si completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
Raspuns adresa - caini fara stapani
anunt vanzare teren
Anunt important pentru locuitorii satului Curagau, comuna Comarna
anunt important pentru locuitorii satului Stanca comuna Comarna
DGASPC cauta asitenti maternali
ÎNŞTIINŢARE CU PRIVIRE LA PIERDERILE PRODUSE CULTURILOR AGRICOLE
Precizari de ultima ora privind arderea vegetatiei uscate si a resturilor vegetale
Anunt foarte important pentru detinatorii de terenuri din ZONA IAZURI COMARNA-sector nr.22. .
ANUNT privind observatiile, comentariile, recomandarile sau plangerile publicului privind obiectivul ,,Construire platforma de depozitare si gospodarire a gunoiului de grajd''
Comunicat Pesta Porcina
documente necesare eliberare autorizatie plantare pomi fructiferi/arbusti fructiferi
ANUNT PRIVIND DISTRIBUIREA PRODUSELOR DE IGIENA IN CADRUL PROGRAMULUI OPERAŢIONAL AJUTORAREA PERSOANELOR DEFAVORIZATE - POAD 2018-2020
Anunt important perioada 16.03-16.04.2020
Anunt de informare a publicului in legatura cu intentia de ,,Elaborare PUZ -introducere teren in intravilan, NC 60411''
Confirmare pesta porcina in comuna Tiganasi
Informatii-ajutor de caldura 2020

Vizualizari: 698
Data creare: 27-02-2017 10:12:19

Anunț ocupare agent fiscal

Anunț recrutare pentru ocuparea pe perioadă determinată a funcției contractuale de execuție de agent fiscal

Vizualizari: 609
Data creare: 15-02-2017 13:43:50

Concurs Șef formație pompieri

Anunț de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de execuție de Șef formație pompieri.
Vă rugăm consultați documentele atașate.

Vizualizari: 638
Data creare: 15-02-2017 13:35:52

Înregistrare căsătorie

Declarația de căsătorie se face personal, de către viitorii soți, în scris, la primăria locului de domiciliu ori de reședință al unuia dintre ei.
Căsătoria se va încheia în termen de 10 zile de la data depunerii actelor, în care se cuprind atât ziua în care a fost făcută declarația de căsătorie, cât și ziua în care se oficiază căsătoria.
Odată cu declarația de căsătorie viitorii soți prezintă următoarele acte:
a) act de identitate, în original și în copie;
b) certificatul de naștere, în original și în copie;
c) certificatul medical privind starea sănătății, întocmit pe formular-tip, care trebuie să poarte numărul de înregistrare, data certă, sigiliul/ștampila unității sanitare, semnătura Citeste mai mult...

Documente pdf
Înregistrarea căsătoriei
Declarația de căsătorie

Vizualizari: 774
Data creare: 15-02-2017 10:21:40

Concurs administrator public

Anunț concurs de recrutare pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcției contractuale de conducere de administrator public. Vă rugăm consultați fișierele anexate.

Vizualizari: 768
Data creare: 15-02-2017 09:49:30

Transfer consilier I debutant

Anunț ocupare prin transfer a funcției publice de execuție de consilier I debutant în cadrul Compartimentului Buget, finanțe, impozite și taxe

Vizualizari: 809
Data creare: 07-02-2017 15:43:56

Raport activitate Consiliul Local pe anul 2015

Raport activitate Consiliul Local pe anul 2015

Documente pdf
pag.1
pag 2
pag 3

Vizualizari: 666
Data creare: 21-12-2016 13:29:38

Anunturi casatorii

Publicații de căsătorie

Documente pdf
Publicatie casatorie cetatenii Agape Gabriel-Marius și Crețu Vasilica-Diana
Publicatie casatorie cetatenii Bobu Ioan-Bogdan și Zupcu Daniela
Publicatie casatorie cetatenii Părălește Marius-Ionuț și Necula Teodora-Ionela
Publicatie casatorie cetatenii Tataru ionut si Pantiru Madalina-Georgiana
Publicatie casatorie cetatenii Musteata Cristian si Panaite Paula-Iulia
Publicatie casatorie cetatenii GRIGORAS IONEL si OLOERU LENUTA
Publicatie casatorie cetatenii PAZNICU DORU-GABRIEL si IURASCU MARINELA-GEORGIANA
Publicatie casatorie cetatenii GOIAN RADU ALEXANDRU si AMIHAESII IOANA
Publicatie casatorie cetatenii Crudu Iulian si Manuta Delia Catalina
Publicatie casatorie cetatenii Crudu Costel si Zdrevita Nicoleta
Publicatie casatorie cetatenii Ungureanu Gabriel Florin si Leonte Ionela Madalina
Publicatie casatorie cetatenii Paraschiv Pavel si Mihailescu Alina Georgiana
Publicatie casatorie cetatenii Franciug Emilian si Manolachi Ionela
Publicatie casatorie cetatenii OLARU VASILE si PASTRAMA ANA MARIA TINCA
Publicatie casatorie cetatenii PARFENE DANIEL si CIOCIRLAN ANA MARIA
INFORMATII PRIVIND CIRCULATIA anumitor documente oficiale intre Statele membre
Publicatie casatorie cetatenii COVASNEANU IONEL si GRIGORIU GETA
Publicatie casatorie cetatenii Parfeni Andrei Dorin si Luntraru Corina
Publicatie casatorie cetatenii Luntraru Ovidiu si Tarcan Gabi
Publicatie casatorie cetatenii FLOREA GABRIEL si RAILEANU PETRONELA
Publicatie casatorie cetatenii DRAGOMIR VASILE si GROZAVU ELENA
Publicatie casatorie cetatenii CARUTASU GHEORGHE -VASILE si HERIA MIHAELA
Publicatie casatorie cetatenii PURICE CRISTINEL si TINCU MARIA CRISTINA
Publicatie casatorie cetatenii FOTACHE MARIUS ANDREI si DRAGAN MARIA NICOLETA
Publicatie casatorie cetatenii Roman Romeo Sabrin si Frone Andreea Mihaela
PUBLICATIE CASATORIE cetatenii MORARASU ANDREI VLADUT si ALEXANDRU RAMONA STEFANIA
Publicatie casatorie cetatenii STEFAN GEORGE ANDREI si RAMASCANU CATALINA ELENA
Publicatie casatorie cetatenii OVIDENIE PETRICA si LAZAR SIMONA MIHAELA
Publicatie casatorie cetatenii MARTINESCU COSTICA SORIN si HOCIUNG MADALINA MIHAELA
Publicatie casatorie cetatenii GONGEA CRISTIAN GEORGE si PANAINTE IONELA DIANA
Publicatie casatorie cetatenii SINZIANA SORIN DUMITRU si BOTAN VASILICA CLAUDIA

Vizualizari: 781
Data creare: 18-12-2016 11:26:18

Hotarari ale Consiliului Local Comarna

Hotarari CL Comarna

Documente pdf
HCL + Procese Vebale - luna iunie
HCL + Procese Verbale - luna Iulie
HCL + Procese Verbale - luna august
HCL. nr 9 din 17.08.2016 Reprezentant legal - proiect - fonduri europene
HCL nr.22.09.09.2016 proiect - Dezvoltare comunitare prin integrare
HCL + Proces verbal - sedinta ordinara 24.08.2016
HCL nr.24.09.09.2016 privind Rectificare Buget
Hotararea nr.1-31.01.2017
Hotararea nr.3-31.01.2017
Hotararea nr. 4 -31.01.2017
Hotararea nr. 5-31.01.2017
Hotararea nr. 6-31.01.2017
Hotararea nr. 7-31.01.2017
Hotararea nr. 8-31.01.2017
Hotararea nr. 9-31.01.2017
Hotararea nr. 11-31.01.2017
Acord de infratire si protocol de colaborare Baxani Republica M
HCL nr.63/15.12.2007
Regulament acordare cetatean de onoare
Hotararea nr.15.24.02.2017
proces verbal sedinta ianuarie 2017
Titlu cetatean de onoare prof. Ghitun
Hotararea nr 16/24.02.2017 + Anexa nr. 1
Hotararea nr. 27/31.03.2017 + Regulament
Hotararea Nr.12-24.02.2017
Hotararea nr 13-24.02.2017
Hotararea nr 14-24.02.2017
Hotararea nr 15-24.02.2017
Hotararea nr 17-24.02.2017
Hotararea nr 18-24.02.2017
Hotararea nr 19-24.02.2017
Hotararea nr 20-24.02.2017
Hotararea nr 20-24.02.2017
Hotararea nr 21-24.02.2017
Hotararea nr 22-24.02.2017
Hotararea nr 23-24.02.2017
Hotararea nr 24-24.02.2017
Hotararea nr 30-31.03.2017+ anexa nr 1 +lista bunurilor de retur
Hotararea nr 31-31.03.2017
Hotararea Nr 32-31.03.2017
Hotararea Nr 34-28.04.2017
Hotararea nr 37-28.04.2017
Hotararea nr 38-28.04.2017
Hotararea nr 39-28.04.2017
Hotararea nr 30-20.12.2013-denumirea strazilor Comuna Comarna
Proces verbal al sedintei de consiliu local Comarna-27.06.2017
HCL 45-30.09.2018 inchiriere tractor
Hotararea Consiliului Local Comarna nr60/19.12.2018
Hotararea Consiliului Local Comarna nr.61/19.12.2018
Hotararea Consiliului Local Comarna nr.63/19.12.2018
Hotararea Consiliului Local Comarna nr.65/19.12.2018 + Anexa nr 1 si Anexa nr 2
Hotararea Consiliului Local Comarna nr.66/19.12.2018
proces verbal 19.12.2018 Consiliul Local Comarna
Hotararea Consiliului Local nr. 1 din 07.01.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 3 din 31.01.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 4 din 31.01.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 6 din 31.01.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 8 din 31.01.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 9 din 31.01.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 11 din 29.03.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 12 din 29.03.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 13 din 29.03.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 15 din 29.03.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 18 din 08.04.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 19 din 08.04.2019
Hotararea Consiliului Local nr. 20 din 08.04.2019
Proces verbal sedinta 28.02.2019
HCL 31-28.06.2019
HCL 32-28.06.2019
HCL 35-31.07.2019
HCL 36-31.07.2019
HCL 37-30.08.2019
HCL 38-30.08.2019
HCL 39-30.08.2019
HCL 40-30.08.2019
HCL 61-15.12.2007
proces verbal sedinta ordinara 30.08.2019
proces verbal sedinta ordinara 27.09.2019
HCL 44 din 27.09.2019
HCL nr. 50 din 31.10.2019
HCL nr.46 din 31.10.2019
HCL nr.47 din 31.10.2019
HCL nr.48 din 31.10.2019
HCL nr.49 din 31.10.2019
HCL nr.51 din 31.10.2019
HCL nr.52 din 31.10.2019
HCL nr.53 din 20.11.2019
HCL 30 din 29.05.2020
HCL 31 din 29.05.2020
HCL 32 din 29.05.2020
HCL 33 din 29.05.2020
HCL 34 din 29.05.2020
HCL 35 din 29.05.2020
HCL 37 din 29.05.2020
HCL 38 din 29.05.2020
HCL 39 din 15.07.2020
HCL 40 din 15.07.2020
HCL nr 17 din 28.02.2020
HCL nr 22 din 30.04.2020
HCL nr 24 din 30.04.2020
HCL nr 25 din 30.04.2020
HCL nr. 21 din 30.03.2020
HCL nr. 27 din 30.04.2020
HCL nr. 28 din 30.04.2020
HCL nr.16 din 28.02.2020
HCL nr.19 din 28.02.2020
HCL nr.26 din 30.04.2020
HCL 45 din 31.08.2020
HCL 46 din 31.08.2020
HCL 47 din 31.08.2020
HCL 48 din 31.08.2020
HCL 49 din 31.08.2020
HCL 51 din 09.09.2020
HCL 52 din 09.09.2020
HCL 53 din 25.09.2020
HCL 54 din 25.09.2020
HCL 55 din 25.09.2020
HCL 56 din 25.09.2020

Vizualizari: 873
Data creare: 29-11-2016 13:34:56

Bisericile si alte culte in Comuna Comarna


Pictura este in ulei, din 1809, executatã de pictorul N. Dumitriu. Catapeteasma- patrimoniu artistic este din lemn de tei, executatã de maestrul Bocec, profesor la ªcoala de Arte Iași și pictatã de preotul V. Damian.

În 2010 s-a sãrbãtorit 100 de ani de la târnosirea Bisericii "Sfinții Constantin și Elena" Comarna.

În data de 5 iulie 2009, la Biserica din Comarna, a avut loc instalarea preotului George Hurjui, ca preot II la Parohia Comarna. Biserica parohiei II Comarna are hramul pe 26 octombrie, Sfântul Mare Mc. Dimitrie, Izvorâtorul de Mir, construitã în anul 2010.

Biserica cu hramul Izvorul Tãmãduirii - pãstoritã de preot paroh Ciprian Pintilie - sat Stânca, a fost construita în anul 2010 .

Menționãm Citeste mai mult...

Foto
Biserica Sfintii Constantin si Elena din Comarna

Vizualizari: 964
Data creare: 23-09-2015 09:29:40

Legaturi utile si telefoane institutii

Lista telefoane utile institutii

SECTIA DRUMURI NATIONALE
0232.219.240
0232.219.241

DIRECTIA JUDETEANA DE ADMINISTRARE A DRUMURILOR SI PODURILOR
0332.411.845
0232.255.960
0232.255.961

E-ON MOLDOVA DISTRIBUTIE
0.800.800.929

E-ON GAZ DISTRIBUTIE
0.800.800.928

AEROPORTUL INTERNATIONAL
0232.271.590

CFR IASI
0232.215.600
0232.242.033
0232.410.636

RATP
0232.267.772
0332.404.713

APA VITAL
0232.969
0232.215.410
0232.215.411
0232.215.412

Linkuri externe
Consiliul Judetean Iasi
http://www.icc.ro/
Prefectura Iasi
http://www.prefecturaiasi.ro/
Inspectoratul pentru Situatii de Urgentã Judetean Iasi
http://www.isujis.ro/
Inspectoratul de Politie Judetean Iasi
http://is.politiaromana.ro/ipj_iasi/Prima_pagina.php
Direcția Generalã de Asistențã Socialã și Protecția Copilului Iași
http://www.dasiasi.ro

Vizualizari: 689
Data creare: 23-09-2015 09:23:45

MONITORUL OFICIAL LOCAL

MONITORUL OFICIAL LOCAL